iniJOB - wiirtualne studio

iniJOB – podsuń pomysł pracodawcy

„Byliśmy pracownikami i zarządzaliśmy nimi. Mieliśmy pomysły dla naszych szefów, które nie zawsze były wysłuchane. Z kolei nam szefom, pracownicy też nie mówili wszystkiego, zostawiając problemy i pomysły na korytarzu. Teraz chcemy to zmienić, dając obu stronom pierwszą na rynku platformę do bezpiecznej anonimowej komunikacji!” – tak przedstawia się inicjatywa iniJOB, ciekawy startup Bartosza Michałka – współtwórcy Comperii.

Sam pomysł brzmi wyjątkowo ciekawie. W sieci nietrudno znaleźć kolejne witryny poświęcone opiniom na temat pracodawców. Ale tu mamy zapewnienie, że wpisy pracowników przechodzą wstępną moderację i weryfikację. To ważne w zalewie mniej lub bardziej odpowiedzialnych, mniej lub bardziej anonimowych „skarg i zażaleń” mieszczących się gdzieś pomiędzy zwykłym stukaniem w klawisze w przypływie furii a potencjalnym materiałem dowodowym do pozwów (naprawdę staram się uniknąć mocno wyeksploatowanego określenia „internetowy hejt”, see what I did here?).
Pomysł ryzykowny, bo nietrudno wyobrazić sobie zarówno nadgorliwca z departamentu HR próbującego domyślić się, który z pracowników narzeka publicznie na brak konsoli do gier i hamaków w nieistniejącym chillout roomie, jak i prezesa żądającego od prawników „zrobienia czegoś z tym” – czy jesteśmy gotowi przyjmować konstruktywne uwagi jako coś innego niż wyłącznie krytykę? Pokaże czas i wyniki biznesowe przedsięwzięcia.

Startowi projektu towarzyszył krótki, trzyminutowy film – rozmowa w wirtualnym studio iniJOB. Czyli minimalizm, greenscreen, Adobe After Effects i niezastąpiony Element3D.

Dlaczego wirtualne studio?

W podobnej sytuacji dobrze sprawdziłoby się również nagranie w siedzibie firmy. Studio daje przewagę w postaci pełnej kontroli nad audio i oświetleniem. To zmienne, które w terenie potrafią zdecydowanie skomplikować realizację, szczególnie gdy liczy się czas. Nagrania w warunkach biurowych i kwestia scenografii to temat na oddzielny wpis. Tu mieliśmy szybką decyzję, szybką realizację – i przede wszystkim profesjonalistów w roli gości-gospodarzy na planie.

Za wsparcie w odpaleniu projektu odpowiedzialna jest agencja Clear Communication Group.
Witryna iniJOB: https://www.inijob.com/
FB iniJOB: https://www.facebook.com/inijoboffice/