Lista Stu 2020 – Hybrydowa gala

 Już dziewiętnasty raz redakcja Pulsu Medycyny publikuję Listę Stu – najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie ubiegłego roku. Jeszcze w lutym mieliśmy okazję współpracować przy tym projekcie – w cudownej zimowej scenerii Łazienek Królewskich w Warszawie i oranżerii Restauracji Belvedere. I oczywiście – w ostrym reżimie sanitarnym. 

Walka z pandemią i profilaktyka – tematyka która zdominowała zarówno listę nominacji, jak i samą formułę finału plebiscytu. O ile w poprzednich latach ogłoszenie Listy Stu odbywało się w formie finałowej gali, w tym roku – z oczywistych względów – musiało być inaczej. Puls Medycyny postawił na formę wideo – dwa przygotowane wcześniej nagrania, zawierające wystąpienia laureatów plebiscytu, opublikowane o określonej porze na stronach PM i w ramach facebookowego profilu. 

Najbardziej wpływową w polskiej medycynie w 2020 r. jury uznało prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Simona – specjalistę w dziedzinie chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, hepatologii, zakażeń HIV, endoskopii przewodu pokarmowego, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ordynatora I Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu, a także konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa dolnośląskiego i członka Rady Medycznej przy premierze. Tymczasem za osobę mającą największy wpływ na system ochrony zdrowia w ubiegłym roku jury uznało dr. n. ekon. Adama Niedzielskiego – ministra zdrowia od sierpnia 2020 r., który w latach 2018-2020 był związany zawodowo z Narodowym Funduszem Zdrowia jako dyrektor ds. operacyjnych, a następnie prezes.

Pełna lista laureatów plebiscytu oraz relacje wideo dostępne są na stronach Pulsu Medycyny.

 

 

EY Przedsiębiorca Roku 2020

EY Przedsiębiorca Roku 2020

Na początku marca wybraliśmy się z kamerą, aparatem, środkami PPE i negatywnym wynikiem testu na COVID-19 na finał polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2020

czytaj dalej