MGŁA WOJNY

Mały boczny projekt dla treningu i zabicia czasu pomiędzy poważnymi montażami. Cel? Możliwie najkrótszy czas – od szybkiego ustawienia kompozycji, nagrania sprzętem, który jest pod ręką, doboru elementów graficznych, do finalizacji – odrobina zabawy formą po drodze.

Wykorzystane: półwysep kuchenny, jako dobre równe podłoże dla wrotki; Pro Skater od Genesis Gear, Sony A7SII z obiektywem Sigma 70mm Macro, oświetlenie dzienne rozproszone białymi roletami. Stolik balkonowy, zielona chusta, zawartość szuflad z tzw. gratami. I repliki: elektryczny CM16 Raider od G&G i gazowy Colt 1911 od Army Armament; sprzęt ASG wykorzystywany w czasie wolnym w ramach najnowszego hobby (sprawdzić, czy nie sport). Do tego pamiątkowa skorupa granatu szkoleniowego (prezent!) i zapas papieru foto 10×15. I kawa.

Gdyby nie wyjściowe założenie maksymalnego tempa produkcji, zmieniłbym szkło na krótsze, ustawiłbym nagrywanie na 100 klatek na sekundę dla płynności ruchu, dodał elementy oświetlenia i ewentualnie nieco dymu/mgły – ale to już kolejnym razem, przy kolejnej wolnej godzinie.

Postprodukcja: Adobe Premiere Pro, Red Giant Magic Bullet.

Muzyka: Narcissus autorstwa Mayi Belsitzman i Matana Ephrata z Artlist.io – platformy, o której czas chyba napisać kilka słów więcej.

 

Espresso z Bogumiłem

Espresso z Bogumiłem

Ostatnie miesiące wypełnione są programami na żywo, czy debatami realizowanymi przez połączenia zdalne. Tym przyjemniej było spakować sprzęt, ulubioną parę słuchawek i – dla odmiany – spotkać się z rozmówcą twarzą w twarz.

czytaj dalej
Mood Jewellery

Mood Jewellery

Ile trwa produkcja biżuterii – od pomysłu po produkt gotowy do sprzedaży? Z czym trzeba zmierzyć się, zakładając biżuteryjny e-commerce?

czytaj dalej