MGŁA WOJNY

Mały boczny projekt dla treningu i zabicia czasu pomiędzy poważnymi montażami. Cel? Możliwie najkrótszy czas – od szybkiego ustawienia kompozycji, nagrania sprzętem, który jest pod ręką, doboru elementów graficznych, do finalizacji – odrobina zabawy formą po drodze.

Wykorzystane: półwysep kuchenny, jako dobre równe podłoże dla wrotki; Pro Skater od Genesis Gear, Sony A7SII z obiektywem Sigma 70mm Macro, oświetlenie dzienne rozproszone białymi roletami. Stolik balkonowy, zielona chusta, zawartość szuflad z tzw. gratami. I repliki: elektryczny CM16 Raider od G&G i gazowy Colt 1911 od Army Armament; sprzęt ASG wykorzystywany w czasie wolnym w ramach najnowszego hobby (sprawdzić, czy nie sport). Do tego pamiątkowa skorupa granatu szkoleniowego (prezent!) i zapas papieru foto 10×15. I kawa.

Gdyby nie wyjściowe założenie maksymalnego tempa produkcji, zmieniłbym szkło na krótsze, ustawiłbym nagrywanie na 100 klatek na sekundę dla płynności ruchu, dodał elementy oświetlenia i ewentualnie nieco dymu/mgły – ale to już kolejnym razem, przy kolejnej wolnej godzinie.

Postprodukcja: Adobe Premiere Pro, Red Giant Magic Bullet.

Muzyka: Narcissus autorstwa Mayi Belsitzman i Matana Ephrata z Artlist.io – platformy, o której czas chyba napisać kilka słów więcej.

 

VHS B-roll: RSU Luśnia

VHS B-roll: RSU Luśnia

VHS B-roll: RSU Luśnia Czasem źródłowy materiał wideo jest tak zły, że jedynym sposobem na wykorzystanie go jest... zepsucie go jeszcze bardziej. Użycie stylizacji na zjechaną do nieprzytomności taśmę VHS, dodanie szumu czy postarzenie wyglądu nie wszędzie i nie...

czytaj dalej
B-roll: Łucznictwo konne

B-roll: Łucznictwo konne

Zdarza się czasem i tak, że spacerujesz z aparatem i nawet nie wiesz, że zaraz trafisz na kolejny dzień Międzynarodowych Zawodów Historycznego Łucznictwa Konnego na polach Grunwaldu

czytaj dalej