VHS B-roll: RSU Luśnia

Czasem źródłowy materiał wideo jest tak zły, że jedynym sposobem na wykorzystanie go jest… zepsucie go jeszcze bardziej. Użycie stylizacji na zjechaną do nieprzytomności taśmę VHS, dodanie szumu czy postarzenie wyglądu nie wszędzie i nie zawsze będzie pasować – ale do zastosowań internetowych, na tzw. pamiątkę czy jako klip do domowego archiwum – jak najbardziej. 

W tym przypadku mamy do czynienia z fatalnej jakości nagraniem z taniej kamerki sportowej w kapsule wodoodpornej i ujęciem z niezbyt stabilnie trzymanego telefonu. Ścieżki audio do wyrzucenia. Czas montażu (ze znalezieniem odpowiedniej muzyki, stwierdzeniem że muzyka jest nieodpowiednia, przycięciem muzyki i dodaniem podprowadzenia na perkusji) – 20 minut. Warto? Pewnie nie, ale za 20 lat taki urywek materiału znaleziony w wirtualnej szufladzie może przynieść nieco radości (por. cringe).

A także, nie tylko biznesowymi realizacjami człowiek żyje… 

Espresso z Bogumiłem

Espresso z Bogumiłem

Ostatnie miesiące wypełnione są programami na żywo, czy debatami realizowanymi przez połączenia zdalne. Tym przyjemniej było spakować sprzęt, ulubioną parę słuchawek i – dla odmiany – spotkać się z rozmówcą twarzą w twarz.

czytaj dalej
Mood Jewellery

Mood Jewellery

Ile trwa produkcja biżuterii – od pomysłu po produkt gotowy do sprzedaży? Z czym trzeba zmierzyć się, zakładając biżuteryjny e-commerce?

czytaj dalej